„Leningrád blokádja előre megtervezett háborús bűntett volt” #moszkvater

A felfoghatatlan háborús bűn

Leningrád városának, a mai Szentpétervárnak a német Wehrmacht általi blokádja mintegy 900 nap után, 80 évvel ezelőtt véget ért. A hivatalos nyilatkozatokkal ellentétben ennek, és a több mint egymillió áldozatnak az emlékét Németországban alig őrzik,…

Németh László író nagyszülei házában Mezőszilason, 1966-ban #moszkvater

Eklézsia megkövetés

Megőrizni a nemzeti és az emberi méltóságot, túlélni, és megmenteni a magyar államiságot a jövő számára! Erről szólt Németh László 1956. október 20-án mégis csak színpadra került Galileije is. S az oroszok is kezdték felfogni…

„Hasonló pótcselekvés volt 1951-ben Moszkva térre keresztelni át a főváros egykor méltán Széll Kálmán egykori miniszterelnökről elnevezett egyik legfontosabb közlekedési csomópontját” #moszkvater

A Moszkva tér gyermekei

A bizonyára antropológusként is kitűnő írónő 10 éve íródott, nagy feltűnést keltő művét lakótelepünk kölcsönkönyvtárának nem csak a könyveket, de az embereket is jól ismerő, tehát a kultuszminiszternél jóval magasabb beosztású (és fizetésű) munkatársnője csapta…

A 2. magyar hadsereg elfogott katonái #moszkvater

Modern rabszolgák a Gulagon

Magyarország minden évben november 25-én emlékezik meg arról a többszáz ezer magyarról, akiket a II. világháború évei alatt, vagy azt követően deportáltak a Szovjetunió kényszermunkatáboraiba. Áldozatok ők, a bűnös sztálini, de valahol a Szovjetuniót a…

Bolsevikek #moszkvater

Repin és a bolsevikok

Ilja Repint a szovjet időkben a szocialista realizmus atyjaként tisztelték. Pedig az 1917 után készült képeinek egy része nem arról tanúskodik, hogy szimpatizált volna a szovjet rendszerrel. Talán nem véletlen, hogy a Bolsevikok című alkotását…