Megdöbbentő azzal szembesülni, hogy a világot demokráciára kioktató Egyesült Államok demokratikus intézményrendszere hogyan is áll valójában. Amerika átalakul, és nem éppen az előnyére. Ennek egyik jele, hogy a Pentagon nem tud elszámolni a vagyona 63…
Amerika európai helytartói
Egyre látványosabban látszik, hogy Németország az egyik legnagyobb áldozata annak a politikának, amellyel az Egyesült Államok minden áron igyekszik megtartani globális hegemón szerepét. A jelenlegi berlini hatalmi elit öngyilkos módon partner saját hazája gyengítésében, a…
Merénylet Dallasban
A Kennedy elnök elleni merénylet lélektani hatásában az 1941-es Pearl Harbort ért támadás, és a New York-i ikertornyok lerombolása közé sorolódik. A különbség mégis óriási, mert John. F. Kennedy egy államcsíny áldozata lett, mivel útjában…
Háborúba vagy békébe sodródunk?
Jó háború nincs. De egy jól tervezett és vezetett háborúban a hadviselő feleknek van céljuk, vagy egy békeszerződés, vagy az ellenség feletti teljes győzelem. Az ukrajnai háborúval az a gond, hogy Ukrajna támogatóinak nincs egyértelmű…
Miért nem ér véget a háború?
A gázai konfliktus fellángolásával egyre erőteljesebben jelenik meg a médiában az ukrajnai háború lezárásának kérdése. Avagy miközben a globális figyelmet a Közel-Kelet köti le, addig az ukrán ellentámadás kudarca az eddig alkalmazott módszerek átértékelésére kényszerítik…
Joe Biden és a „nyolcak bandája”
Vívhat-e az elnök bármilyen háborút, amit csak akar? A kongresszus finanszírozhat-e bármilyen háborút, amit csak akar? Vannak-e olyan alkotmányos és jogi követelmények, amelyeknek előbb meg kell felelni, mielőtt háborút indítanak? Megtámadhat-e az Egyesült Államok jogszerűen…
Nyugati politikai póker a Balkánon
Véget ért a kormányalakítási tárgyalásoknak nevezett szappanopera Montenegróban. A hosszúra nyúlt folyamatot több fordulat tarkította. Az Egyesült Államok és az Európai Unió által „javallott”, a kisebbségi pártokat magában foglaló, széles körű támogatottságot élvező, de a…
Leválni Ukrajnáról
Az utóbbi időben egyik súlyos háború robbant ki a másik után, és a gyanútlan hír fogyasztónak kezd olyan érzése lenni, hogy ezek a regionális konfliktusok valamilyen módon összefüggésben lehetnek egymással. Egy nagy stratégiának a lépéseit…
A német gazdaság rituális legyilkolása
Európában sokáig Németország volt a „bezzeg-” és a mintaország. Aztán az utolsó igazi „államférfi”, Angela Merkel távozása után jött a hármas koalíció, a szociáldemokrata-zöld-liberális, melyről kiderült, hogy nem szemafor-, ahogy a sajtó nevezte, hanem villanyrendőr-koalíció,…