A mostanihoz hasonló kiélezett helyzetek mutatják meg, hogy egy országnak milyen szövetségesei vannak, és mennyire számíthat rájuk. Úgy tűnik, Ukrajna semennyire. Hiába a Nyugat kedvence, valójában csak felvonulási terep az Oroszországgal szembeni geopolitikai szembenállásban, és…
Gorbacsov árulkodó hallgatása
Ha valakinek, akkor Mihail Gorbacsovnak lenne miről beszélnie. S ha valakire, akkor rá kíváncsi is a világ. A 20. század meghatározó politikusa ráadásul van olyan egészségi állapotban, hogy el is mondhatná, milyen szerepet játszott például…
Megmentő lesz-e az orosz vakcina?
Néhány hónapja még bizalmatlanul figyelte a nyugati világ az első orosz vakcina hazai bejegyzését. A szovjet időkre emlékeztetve politikai döntésről beszéltek. Oroszországban szintén a szovjet korszakot idézték még a vakcina elnevezésével is, és büszkén Gagarin…
Cissától Petrinyáig
Nem először pusztít a földrengés Horvátországban. Habár sokak számára a mostani horvátországi földrengés a meglepetés erejével hatott, valójában az adriai térségben egyáltalán nem ritkák az ilyen természeti katasztrófák. Tovább
Teherán, ahol eldőlt a világ rendje
Az iráni fővárosban rendezték meg 1943. november 28. és december 1. között a szövetséges államok vezetőinek első csúcstalálkozóját. Ám Winston Churchill brit miniszterelnök, Franklin Delano Roosevelt amerikai elnök és Joszif Visszarionovics Sztálin szovjet vezető tárgyalásainak nemcsak…
A „színes forradalmak” halálos vírusa
Legutóbb Örményország példája mutatta meg, hogy hová vezet, ha a valós problémákat meglovagolva a politikai leszámolás eszközévé teszik a korrupció elleni harcot. A demokrácia, a szabadság ígéretével a társadalom elégedetlenségét kihasználva generált „színes forradalmak” lassan…
Kísértés és provokáció
Pető Zoltán gondolatai a #moszkvatérnek a margón kívülre Tovább
A tréfa
Pető Zoltán gondolatai a #moszkvatérnek a margón kívülre Tovább
Derűre há’ ború?
Pető Zoltán gondolatai a #moszkvatérnek a margón kívülre Tovább