Az elmúlt hónapokban számos ukrán nagyváros polgármestere ellen indult eljárás, és többüket el is mozdították a hivatalukból. Sokan politikai indítékokat vélnek felfedezni a történtek mögött, és való igaz, az érintettek általában az ellenzéki polgármesterek köréből…
Marha (jó) ügy Szlovéniában
Az állatvédelmi törvénynek a közelmúltban elfogadott módosítását nem kormányzati szervezetek készítették. A parlament „felső háza” megvétózta, ám azt ismét elfogadták. Az állatorvosok, az állattenyésztők és a jogászok egyaránt élesen bírálták, hogy mennyire igazuk volt, az…
Rugalmas orosz védelem
Arcvonal. A #moszkvater heti jelentése az ukrajnai frontokról. Mi történt az elmúlt időszakban Ukrajnában? Milyen mozgások jellemezték az adott szektorokat? Milyen kihívásokkal néznek szembe a harcoló felek? Hogyan áll Avgyejevka ostroma? Tovább
A Gorbacsovnak tett ígéretektől a háborúig
Lassan két éve tart az orosz-ukrán háború, és még nem nagyon látjuk a végét. Ahhoz, hogy a háború befagyasztásának/lezárásának esélyeit lássuk, érdemes megvizsgálni, hogyan jutott el a világ magáig a háborúig. Mit ígértek Gorbacsovnak? Hogyan…
Közeleg az ukrán tél?
Ahogy idén ismét megérkezünk az őszi-téli hónapokba és az első fagyok is már beköszöntöttek Ukrajnában – a fűtési szezonnal együtt – jogosan merülhet fel a kérdés, vajon Oroszország ebben a szezonban is megismétli-e tavalyi stratégiai…
Ukrajna, a süllyedő hajó
Az ellentámadás kifulladása zsákutcába vitte Ukrajnát. A kudarc látványosan megnövelte a feszültséget az országon belül, valamint Kijev és a szövetségesei között is. Egyre nagyobb terhet jelent a Nyugatnak Ukrajna támogatása is. Az amerikai Kongresszusban húzódik…
Az orosz tüzérség új generációja
Ahogy arról már portálunk is több alkalommal részletesen beszámolt, az orosz szárazföldi harcászat egyik alapkövét a tüzérségi fegyvernem jelenti évtizedek óta. Nincs ez máshogy az ukrajnai háborúban sem, ahol gyakorlatilag tüzérség nélkül összeomlana mind az…
Hová megy az elindult?
Pető Zoltán gondolatai a #moszkvatérnek a margón kívülre Tovább
Őszbe fordul az „orosz tavasz”?
Amikor 2014-ben Oroszország elcsatolta a Krím-félszigetet, Kelet-Ukrajnában pedig szakadár köztársaságok alakultak, az orosz hazafias-nacionalista tábor az eseményeket „orosz tavaszként” keresztelte el. Bár az események kapcsán általában Vlagyimir Putyint – és csak őt – emlegetik a…