Az ukrajnai háború kezdetén a Nyugat gazdasági armageddont vizionált Oroszországban, az összeomlás azonban elmaradt. A csekély mértékű gazdasági visszaesés Moszkva szempontjából felért egy győzelemmel, melynek megvalósításában Putyin technokratái vállaltak oroszlánrészt. A Kreml igyekszik mindent megtenni…
Nem fognak Moszkván a szankciók
Oroszország 2014 óta először tért vissza a világ tíz legnagyobb gazdasága közé. Ez újabb bizonyítéka annak, hogy a szankciók ugyan hatnak Oroszországra, ám messze nem úgy, ahogy azt a Nyugat várta. Már most kijelenthető, hogy…
A lengyelek többsége az inflációtól tart
Vigyázó szemetek Varsóra vessétek! Mi most ezt tesszük. Mert Lengyelországra manapság figyelni kell. Jobban, mint idáig. A lengyelek Amerika meghosszabbított kezeként komoly hatással vannak a kontinens jövőjének alakulására. Közben persze az amerikai hullámra felülve próbálják…
Lula tervei gyengítenék a dollárt
Közös valutát vezetne be Dél-Amerika két legnagyobb gazdasága, és a kezdeményezéshez más latin-amerikai országok is csatlakozhatnának. Az új fizetőeszköz bevezetése a régió kereskedelmének fellendítését szolgálná, de ugyanilyen fontos szempont az amerikai dollártól való függőség csökkentése. Tovább
Grúzia nyert a háborún
Miközben a világ jelentős része a recesszió határán egyensúlyoz, a 3,7 milliós kis kaukázusi ország, Grúzia a fogyasztás megugrásának köszönhetően 2022-re 10 százalékos gazdasági növekedéssel számol. Mivel magyarázható ez a csoda? Tovább
Miért kedveli a tőke Kazahsztánt?
Mint az év eleji zavargások során is kiderült, a természeti kincsek hatalmas tárházát felvonultató Kazahsztán lakosságának széles rétegei nem sokat éreznek ebből a gazdagságból. A szociális háló ugyan gyenge, az elmúlt harminc évben ugyanakkor az…
Ukrajna a télre készül
Fura dolog ez a háború. Miközben Vlagyimir Putyin a napokban többször is – legutóbb például a Valdaj Klub előtt elmondott beszédében – kinyilvánította, hogy Moszkva kész tárgyalni, addig Kijev ezt nem nagyon akarja meghallani. „Putyin…
A gyarmatosító globalista modell
A neokolonializmust, a csúcstechnológia geopolitikai fegyverként alkalmazását, és a bizalmatlanságot emelték ki a világrend átalakulásával párhuzamosan mélyülő globális válság gazdaságot érintő jellemzőiként a Valdaj Klub 19. éves konferenciáján felszólalók. Természetesen sok szó esett a szankciókról…
A vétó, mint a bővítés akadálya
A jelenlegi túllelkesült hangulatban Brüsszel már akár fel is venné a posztszovjet tagjelölteket, az Európai Unió bővítése azonban a jelenlegi döntéshozatali mechanizmus fenntartása mellett veszélyeztetné a nagyok és a föderalisták befolyását. Így az integráció kiszélesítése…