Die Türkei ist einer die eindeutige Gewinnerin des Krieges zwischen Russland und der Ukraine. Da sie sich den Sanktionen nicht angeschlossen hat, ist sie zu einem der Tore Russlands zur Welt geworden, und der bilaterale…
Fokozódik a helyzet Montenegróban
Koszovóban átmenetileg elült a csatazaj, de máris veszélyesen növekszik a feszültség Montenegróban. Belgrád tetszőlegesen gerjeszti itt is, ott is. Koszovóban nincs kilátása arra, hogy rövidesen neki kedvező véget érjen, Montenegróban viszont igen, hacsak a Nyugat…
Zelenszkij öngólja
Komoly próbatétel elé állította az Egyesült Államokat és a NATO-t a november 15-én lengyel területen becsapódott rakéta. A háború eszkalálódásával fenyegető kritikus helyzetben ugyanis Volodimir Zelenszkij megmutatta az igazi arcát, és Washington figyelmeztetése ellenére tovább…
Törökország a háború haszonélvezője
Törökország az orosz-ukrán háború alatt az önálló nagyhatalmi politizálás iskolapéldáját nyújtja. Bár a NATO tagja, és így hivatalosan az Egyesült Államok szövetségese, nem vezetett be szankciókat Oroszország ellen, sőt, bővíteni igyekszik gazdasági kapcsolatait Moszkvával. Ez…
Célt tévesztett az ukrán légvédelem
A két ember halálát okozó lengyelországi rakétaincidens kapcsán szinte az egész világ felbolydult. Sokan már a NATO alapszerződésének kollektív védelméről szóló 5. cikkelyének aktiválását emlegették, valamint a Nyugat lehetséges közvetlen beavatkozását a háborúba. Szerencsére az…
Jeffrey Sachs Amerika felelősségéről
Jeffrey D. Sachs amerikai közgazdász már régóta ostorozza az Egyesült Államokat a folyamatos katonai nyomulás, a neokonzervatív ideológiai alapú globalizáció erőltetése miatt, és most is azt gondolja, hogy Amerikának együtt kellene működnie Oroszországgal és Kínával.…
Értékalapú szankciós politika?
Sajnálattal látom, hogy az ukrajnai háborúról megjelenő írások egy része nem a politológia vagy a hadtudomány elvei mentén, hanem a hittudomány kereteiben kezeli a folyamatokat, nem sokat vitatkozva a tényekkel – hinni kell a szankciókban,…
Európa elveszíti stratégiai autonómiáját
Az orosz-ukrán háború továbbra is a két ország fegyveres konfrontációja marad, ám komoly hatással lesz a világrend átalakulására, és megváltoztatja Oroszország külpolitikai stratégiájának körvonalait is. Oroszország és a NATO az 1940-es évek második felének szellemében…
Tud-e a Nyugat együtt élni Oroszországgal?
Tudják, hogy mi a közös Grúziában és Magyarországban? Mindkét ország kormánya távol szeretne maradni az Ukrajnában dúló háborútól, nem sok értelmét látja a szankcióknak, és mielőbbi békét szeretne. Ezért aztán kapnak hideget, meleget Ukrajnától, és…