//Meddig bírja Ukrajna?
Ultrahang Hidegkuti Konstantin #moszkvater

Meddig bírja Ukrajna?

MEGOSZTÁS

A #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában az ukrán energetikai hálózat elleni orosz támadássorozattal, a fronthelyzet alakulásával, Kijev légvédelmével valamint az ukrajnai konfliktus lehetséges jövőjével foglalkoztunk.

Továbbra is folytatódik az orosz haderő lassú előrenyomulása az ukrajnai frontok mentén, azon belül is két szektorban, Csaszov Jarnál és a donyecki agglomeráció térségében. Előbbinél Bogdanovka és Krasznoje/Ivanoszkvkoje települések elfoglalásával Moszkva gyakorlatilag előkészítette a terepet a város vélhetően hosszabb ideig elhúzódó ostromához, míg utóbbinál már sikerült  Berdicsi-Orlovka-Tonyenkoje védvonalon áttörve a harcokat a Durnaja folyó nyugati partjaira is elhozni.

„Mindezek mellett mintha nem lenne elég pesszimista helyzet a frontokon, a helyzetet tovább súlyosbítja a légvédelmi rakéták egyre növekvő növekvő hiánya és a hátországot ért rakétacsapások sorozata”

Milyen kilátásai vannak Kijevnek 2025-re vonatkozóan? Jöhet-e egy újabb ukrán ellentámadás a jövőben? Hogyan nézhet ki a nyugati katonai segélyek folyósításának módja Trump elnökké választása után?

Egyebek mellett ezekről kérdésekről beszélgetett Hidegkuti Konstantinnal, a #moszkvatér állandó szerzőjével a #moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Longauer András, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten háromszor, általában hétfőn, csütörtökön és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1997-ben született, jelenleg is tanulmányait folytató nemzetközi kapcsolatok szakértő. Érdeklődési körének középpontjában Oroszország, az orosz fegyveres erők, az orosz és globális geopolitika, biztonságpolitika, valamint alapvetően a haditechnikával összefüggésben felmerülő témák állnak. Mindezeken túl aktívan figyelemmel kíséri a globális világrend fokozatos átalakulását. Diplomáját nemzetközi tanulmányok szakon szerezte, angolul, oroszul és németül beszél.