//Hirtelen jöhet fordulat a háborúban?
Hegyi Gyula, Stier #moszkvater

Hirtelen jöhet fordulat a háborúban?

MEGOSZTÁS

#moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában ezúttal az orosz-ukrán háború lezárásának lehetőségeiről, a Fekete-tenger jelentőségéről és a világ változásairól beszélgettünk.

Az orosz-ukrán háború jelentősen megváltoztatta nemcsak az életünket, de felgyorsította a világ erőviszonyainak az átalakulását is. Az új világrend alakulása régen látott feszültséggel, háborúkkal, a blokkosodás visszatérésével jár. Elszoktunk már ettől, de el kell fogadnunk, hogy történelmi időket élünk. Nem hiányzott, de el kell fogadnunk az új realitásokat. Még azt is, hogy soha nem látott közelségbe került akár egy nagy háború is. Az ilyen idők felelősségteljes magatartást követelnek mindenkitől. De van-e a világban annyi felelősségérzet, amennyit a mai turbulens helyzet megkövetel?

Milyen esélye és lehetőségei vannak a háború lezárásának? Mikor nyílik ablak a tárgyalásokra? Lehet-e ebből akár atomháború is? Mi vezetett az ukrajnai háborúhoz, és miért mondhatjuk azt, hogy ez logikus kifejlet volt? Milyen az európai politikai elit? Mivel magyarázható az európai elit degradációja? Merre halad a világ?

Egyebek mellett ezekről kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral, a #moszkvatér alapító főszerkesztőjével és Hegyi Gyula újságíróval, egykori EP képviselővel a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten háromszor, általában hétfőn, csütörtökön és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.