Wolfgang Bittner írása a #moszkvater.com-on
Miután 1848-ban felkelések törtek ki, a demokratát és a márciusi forradalom előfutárát, Robert Blumot Bécsben kivégezték. Heine Franciaországba menekült, ahol az 1789-es forradalom eszméi még mindig éreztették hatásukat, és ahová Marx Károly, az újságíró Ludwig Börne és Georg Büchner író is menekülni kényszerült az üldöztetés elől. Mindannyian száműzetésben haltak meg: Heine és Börne Párizsban, Büchner Zürichben, Marx pedig Londonban.
„Heinrich Heinéhez és más, annak idején üldözött <laterális gondolkodókhoz> hasonló helyzetben vannak ma Németországban a hatóságok elnyomásának kritikusai, és azok, akik elfogulatlanul felismerték azt a fejleményt, amely a harmadik világháborúhoz vezethet, és kiállnak ellene”
Ők „nem tudnak aludni”, amikor politikusok nyilatkozatait, híreket és kommentárokat hallgatnak a rádióban, vagy az újságokban olvasnak, és amikor a televízióban riportokat, beszélgetős műsorokat vagy uszító filmeket néznek. Vannak, akiket megfosztottak a megélhetésüktől, mások külföldre távoztak.
„Aligha börtönöznek be, vagy ölnek meg valakit, ma már más eszközök vannak a kritikusok elhallgattatására”
Ezek közé tartozik az elbocsátás, a házkutatás, a cenzúra, a számlák befagyasztása vagy a kereseti lehetőségek megvonása. A politikusok feljelentésre buzdítanak, összeesküvés-elméletekről, Putyin-szimpatizánsokról, valamint demagógokról beszélnek, és „háborúra való alkalmasságot”, „német vezetést” és egyre több fegyvert követelnek.
Aki ellenezte a kétes oltóanyaggal való kényszeroltást, azt covidiótának nevezték és kiközösítették. Aki ellenzi a fegyverszállításokat a boldogtalan Ukrajnába, annak vigyáznia kell magára. Aki elítéli az izraeli kormány gázai akcióit, azt antiszemitának bélyegzik. Az előadótermeket megtagadják, a bankszámlákat megszüntetik, a YouTube-on és más videó portálokon a nem kívánt publikációkat törlik.
„Lejtős úton haladunk a fasisztoid állapotok felé. Ha a dolgok így folytatódnak, egyre mélyebbre és mélyebbre csúszunk egy olyan tekintélyelvű államba, amelyben mindent szabályoznak, felügyelnek és digitálisan rögzítenek, amelyben nincs kiút azok számára, akik ebből nem kérnek”
Németországban nincsenek koncentrációs táborok, nincsenek államilag engedélyezett kínzások vagy kivégzések, és a fizikai erőszak is korlátozott. De ismét van politikailag indokolt zaklatás, megfélemlítés és üldözés. Ismét vannak emberek, akik félnek, akik csendben depresszióba süllyednek, vagy a „belső emigrációt” választják. Ismét vannak páriák, olyan emberek, akik saját hazájukban idegennek érzik magukat, némelyikük fenyegetve is.
Amikor erről beszéltem egy barátommal, azt mondta: „Nem tudom, mi bajod van. Ebben az országban bármit mondhatok, amit akarok – természetesen a törvény keretein belül”. Én pedig azt válaszoltam:
„Te mondhatsz bármit, mert neked nincs mit mondanod”
Ez a barátságunk megszakadásához vezetett. Ezután ő a demokráciáért és az AfD ellen szervezett tüntetésekre ment, ahol láthatóan igen jól érzi magát.
Ignazio Silone olasz író (1900-1978) azon a napon, amikor svájci száműzetéséből visszatért hazájába, azt mondta: „Amikor a fasizmus visszatér, nem azt fogja mondani: ‚Én vagyok a fasizmus‘. Nem, azt fogja mondani: ‚Én vagyok az antifasizmus’”. Szegények millióinak, akik nem látnak a helyzetükből kiutat, azoknak úgyis mindegy. A többiekben pedig, a többségben, akik többé-kevésbé osztoznak a viszonylagos jólétben, nem tudatosul ez. De nem is tudhatják, mert hiányoznak ahhoz az alapok. Ez nem csak oktatás vagy intelligencia kérdése; félrevezeti őket a politika, a média és az áltudomány.
„Olyan vezetőkkel van dolgunk, akik nemcsak alkalmatlanok vagy korruptak, hanem veszélyesek is. Ezeknek a felelőtlensége nem ismer határokat”
2024. májusának végén a nyugati szövetség a kijevi kormány együttműködésével eszkalálta az Oroszországgal való konfliktust egy „ukrán” dróntámadással az orosz korai előrejelző radarrendszer ellen. Ezzel egyidőben a NATO külügyminiszterei egy prágai ülésen engedélyezték, hogy Ukrajna nyugati fegyverrendszereket vessen be az orosz hátországban. A háborús uszítók üzlete, amely az emberiség nukleáris végét provokálja, egyre őrültebb formákat ölt.
Egyetlen lehetőség marad ebben a helyzetben: az ellenállás. A világvég órája 90 másodperccel éjfél előtt mutat, de felvilágosítani, koalíciókat alkotni, demonstrálni még tudunk … Csak a feladás nem opció, mert a dolgok nem maradhatnak, és nem is maradnak úgy, ahogy vannak.
(Dr. Wolfgang Bittner német író és újságíró számos könyv szerzője. A fenti cikk részlet a nemrég megjelent „Senkinek nem kell éhezni anélkül, hogy fázna” („Niemand soll hungern, ohne zu frieren”) című könyvből, Zeitgeist Kiadó, 2024.)
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater
csakafidesz says:
“Németországban nincsenek koncentrációs táborok, nincsenek államilag engedélyezett kínzások vagy kivégzések, és a fizikai erőszak is korlátozott. De ismét van politikailag indokolt zaklatás, megfélemlítés és üldözés. Ismét vannak emberek, akik félnek, akik csendben depresszióba süllyednek, vagy a „belső emigrációt” választják.”
—————————————————————————-
Stimmel. Fasizmus legfőbb jellemzője az állami irányítással gyakorolt nyílt terror egyes érdekcsoportok szolgálatában. Ezt a hevenyészett meghatározást most én hoztam össze. A “létező szocializmus” korában sokat hangoztatott definíciót tegyük félre. Ebből kiindulva volt 1933 előtt fasizmus Németországban? Nos voltak fasiszta akciók a hatóságok félrenézésével, de nem volt államilag megszervezve. Ahogyan ma sincsen államilag megszervezve az antifa, azaz “antifasiszta” csoportok, de ezek mégis képesek elmenni akárhová, pl. Budapestre ahol echte fasiszta fellépésükkel megfélemlítik az ártatlan embereket.
Ami pedig az AfD -t illeti. Semmi közük nincsen sem a szélsőjobb mozgalmakhoz, sem a fasizmushoz. Ezek csak a lejáratásukra rájuk aggatott címkék. Az “Alternative für Deutschland” azért extrém, szélsőséges, mert ellenzi a bevándorlást és Németország jövőjét az Európai Unión kívül képzeli el. Ilyen hozzáállással Európa polgárainak legkevesebb 80%-a szélsőséges, mivel a többség, az óriási többség ellenzi a bevándorlást. Az “euroszkepticizmus” valójában az EU elutasítását akarja jelenteni, és ha erről szavaznának ahogyan az angolok tették akkor az európai országok fele búcsúzna az Uniótól.