Mayer Márton podcastja a #moszkvater.com számára
Történelmi műsorunkban szó volt már nem egy középkori varég, finnugor, vagy éppen pusztai nomád népekhez köthető településről. A mai epizódban főleg olyan városokba, városállamokba látogatunk el, melyek eddig kevésbé kerültek a középpontba, de a következő hetekben tárgyalt történelmünk szempontjából jó, ha előre megismerkedünk velük.
„A mai belarusz főváros Minszk, az ukrán Csernyihiv, vagy éppen az orosz Rjazany mind fontos szerepet tölt be már a ruszok 12. századi történelmében is, lássuk, hogy s mint vannak berendezkedve ezek az ősi városok”
Az adás második részében a Kaukázus déli lejtőire látogatunk, a mai Oroszországgal szomszédos Grúzia földjeire. A grúzok történelme az aktuálpolitikai aspektustól eltekintve is összefort a hegység túloldalán elnyúló orosz, rusz birodaloméval, így ezen a ponton megismerkedünk ennek a harcos, keresztény kis országnak a lakóival. Mivel a terület négy nagy birodalom és kultúrkör határán fekszik (Bizánc, Kijevi Rusz, Perzsa Birodalom, Arab Kalifátusok), az akció garantált most és tulajdonképpen napjainkban is, ebben a régióban.
Erről mind áttekintő jelleggel szó lesz az Orosz Történelmi Podcast mai részében, melyet mindig megtaláltok a #moszkvater.com oldalán.
A facebookon találtok az egyes epizódokhoz kapcsolódó képeket, térképeket, érdekességeket: https://www.facebook.com/orosztortenelmipodcast
Iratkozzatok fel a népszerű ingyenes podcast platformok egyikére és hallgassátok a műsort akár offline is: https://kite.link/orosztortenelmipodcast22
Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, YouTube, stb.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater