Lenin halálának 99. évfordulója alkalmából beszélgettünk. Mi Lenin öröksége napjainkban? Hogyan hat Lenin ma az orosz gondolkodásra? Az ukrán helyzet is Lenin felelőssége? Mit jelentett a mondás, amely azt hirdette, Lenin nem csak élt, de élni fog? Hogyan viszonyulnak a mai Oroszországban a bolsevik forradalomhoz és a Szovjetunióhoz? Mit gondol Leninről Putyin? Mi a különbség az orosz állam Nagy Péter és Lenin általi újra alapítása között, és melyikhez áll közelebb a mai orosz elnök?
Ezekről és sok minden másról beszélgetett a #moszkvater állandó szerzőjével, Kosztur Andrással, a XXI. Századi Intézet vezető kutatójával a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater
csakafidesz says:
Szerény véleményem szerint Lenin örökségének egyetlen pozitív eleme a Mauzóleum, mert annak mellvédjéről lehet integetni a felvonulóknak.
https://www.youtube.com/watch?v=YZuAf7VAeKg
Mit mondjak? Tényleg impozáns.