„nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova érkezik”

Kérjük, töltse ki kérdőívünket!

Lenin öröksége

2023. jan. 23.
Stier Gábor

MEGOSZTÁS

A #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában Vlagyimir Iljics Lenin halálának 99. évfordulója kapcsán a bolsevik forradalom és a Szovjetunió atyjának örökségéről, és annak aktualitásáról beszélgettünk.

Lenin halálának 99. évfordulója alkalmából beszélgettünk. Mi Lenin öröksége napjainkban? Hogyan hat Lenin ma az orosz gondolkodásra? Az ukrán helyzet is Lenin felelőssége? Mit jelentett a mondás, amely azt hirdette, Lenin nem csak élt, de élni fog? Hogyan viszonyulnak a mai Oroszországban a bolsevik forradalomhoz és a Szovjetunióhoz? Mit gondol Leninről Putyin? Mi a különbség az orosz állam Nagy Péter és Lenin általi újra alapítása között, és melyikhez áll közelebb a mai orosz elnök?

Ezekről és sok minden másról beszélgetett a #moszkvater állandó szerzőjével, Kosztur Andrással, a XXI. Századi Intézet vezető kutatójával a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

Stier Gábor
1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.

Hozzászólások kikapcsolva

  1. Szerény véleményem szerint Lenin örökségének egyetlen pozitív eleme a Mauzóleum, mert annak mellvédjéről lehet integetni a felvonulóknak.
    https://www.youtube.com/watch?v=YZuAf7VAeKg
    Mit mondjak? Tényleg impozáns.

KAPCSOLODÓ CIKKEK

Mit lép Putyin?

A #moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában a béketárgyalásokhoz vezető út legfrissebb fejleményeiről, a régióban kitört kormányellenes tüntetésekről…

LEGUTÓBBI CIKKEK

CÍMKÉK