//Kivonultak Avgyejevkából az ukránok

Kivonultak Avgyejevkából az ukránok

MEGOSZTÁS

#moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában ezúttal a hét legfontosabb eseményeiről beszéltünk. Szó volt az ukrajnai fronthelyzetről, Avgyejevka elestéről/bevételéről, a Navalnij halála körüli találgatásokról és Ukrajna nyugati támogatásának akadozásáról, ennek kapcsán a háború jövőjéről is.

Kilenc év után újra orosz kézen Avgyijivka/Avgyejevka. Miért tartott ilyen sokáig a város bevétele? Mi Avgyejevka jelentősége? Miért fontos az oroszoknak a Donbasszből kiszorítani az ukrán erőket? Mi a helyzet a front többi szakaszán? Visszaszerzik az oroszok Rabotinót/Rabotyinót is? Mi a helyzet a nyugati fegyverszállításokkal? Mi lesz, ha látványosan és huzamosabb időre visszaesik a támogatás? Mi a helyzet az amerikai belpolitikában? Megszavazzák-e végül a republikánusok az Ukrajna támogatását is tartalmazó csomagot? S természetesen beszéltünk az Alekszej Navalnij halála körüli találgatásokról is. Mi a közös Navalnij és Gonzalo Lira halálában? Hogyan reagált ezekre az esetekre a nyugati média? Megölték-e Navalnijt? Hol van a holtteste? Megrázhatja-e ez a haláleset a rendszert? Miért ment haza Berlinből Navalnij? Miért jutott eszembe a Navalnij házaspárról Lenin és Krupszkaja?

Egyebek mellett ezekről a kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral, a #Moszkvatér alapító főszerkesztőjével a #Moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Longauer András, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten háromszor, általában hétfőn, csütörtökön és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.