Eltűnt a nyugalom és a biztonság az életünkből. A mögöttünk hagyott év alulmúlta a már megrázó 2020-as és 2021-es évet is. Az idei évben mindent felülírt a szomszédunkban dúló háború. Gyorsan elfelejtettük a januári kazahsztáni felfordulást, alig beszéltünk Giorgia Meloni győzelméről Olaszországban, a britek mélyrepüléséről, de még a német politikát vagy az amerikai félidős választásokat is az orosz-ukrán háború prizmáján át néztük.
Miért volt a meglepetés ellenére logikus az elmúlt évek trendjét figyelve Ukrajna lerohanása? Miért éljük meg ezt a háborút, mint a többit? Milyen szerepet játszik ebben a média? Vajon az egész világot így megérinti ez a háború, avagy csak Európát? Kik a háború nagy nyertesei és nagy vesztesei? Miért tombol az irracionalitás a nyugati világban? Van-e esély a háború befejeződésére? Melyek lesznek a jövő év fő kihívásai?
Erről és még sok más dologról beszélgetett Stier Gábor külpolitikai újságíróval, a www.moszkvater.com főszerkesztőjével a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater
csakafidesz says:
Kedves Gábor! A régi rómaiak ilyenkor az eget kémlelték és a madarak röptéből vontak le komoly következtetéseket. A régi görögök Delphi (Delphoi) városka mellett a híres jósdát, és Püthiát a jósnőt keresték fel. Ezek a módszerek éppen olyan hatásosak mint napjaink politikai elemzőinek teljes elfogultsággal tett kinyilvánításai, amelyekben azt hozzák ki győztesnek, vagy az év emberének (esetleg az év luzerének) aki(ke)t a megrendelő kíván.