A háborúban nincs igazán nagy mozgás a frontokon. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy folyik az oroszok felőrlő taktikája, ám inkább állóháborúról beszélhetünk. Bahmut ostroma is hónapok óta tart, és még mindig csak a város mintegy 85 százaléka van orosz kézen. A nagy orosz téli offenzíva elmaradt, és a sokat emlegetett ukrán ellentámadásra is várni kell. Közben sajnos egyre több szó esik – aggasztóan sok – a nukleáris elrettentésről, az atomháború lehetőségéről.
Hogy áll a helyzet a frontokon? Miként hathatnak a közeli tervekre a kiszivárgott Pentagon iratok? Mit nevezünk taktikai atomfegyvernek? Mire válaszul telepít Oroszország taktikai atomfegyvereket Belaruszba? Fennáll-e a háború eszkalálódásának a veszélye? Milyen eszkaláció lehet ez? Miért beszél mindenki oly sokat az atomról? Ki mit akar ezzel? Mit tartalmaz az elrettentésről az orosz nukleáris doktrína? Van-e esélye egy atomháborúnak? Kinek a kezében van az atomkoffer? Kinek mennyi atomfegyvere van?
Egyebek mellett ezekről kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral, a #moszkvatér alapító főszerkesztőjével és Péter Tamás, politikai tanácsadóval, a moszkvatér.com vendégszerzőjével a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater