„Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van,
hanem oda, ahova majd érkezik.”

Izrael eltereli a figyelmet Ukrajnáról

2024. nov. 15.
Stier Gábor

MEGOSZTÁS

#moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában ezúttal az orosz-ukrán háború aktuális híreiről, az iráni-izraeli háború befolyásáról, hadműveletekről, a BRICS tanulságairól és a grúz választásokról beszélgettünk.

Az Irán elleni izraeli támadás nem erősíti a csapásról szövetségesét lebeszélni próbáló Egyesült Államok presztízsét, de nem jött jól Ukrajnának sem. Kijev már azt is nehezen emésztette, hogy Kazanyban nemcsak felvonult a „globális Dél”, de nyomást sem gyakoroltak Oroszországra a háború befejezése érdekében. De egyre rosszabbul áll Ukrajna a frontokon is, ahol Pokrovszk után Szelidovónál is szorul körülötte a hurok.

Miért nincs esély a közeli béketárgyalásokra? Miért hatalmas diplomáciai siker Oroszország számára a BRICS kazanyi csúcstalálkozója? Miért ideges emiatt a Nyugat és Ukrajna? Mi a grúziai választások tétje? Miben hasonlít nagyon a moldovai helyzethez?

Egyebek mellett ezekről a kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral, a #Moszkvatér alapító főszerkesztőjével a #Moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

Stier Gábor
1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.

Hozzászólások kikapcsolva

    KAPCSOLODÓ CIKKEK

    LEGUTÓBBI CIKKEK

    CÍMKÉK