Idegesen és bizalmatlanul figyeli a nyugati fősodor elit Orbán Viktor diplomáciai aktivitását. A magyar kormányfő az uniós soros elnökség átvétele után azonnal előbb Kijevbe, majd Moszkvába, ezek után pedig Pekingbe látogatott, eközben pedig a Patrióták Európáért frakció megalakulása borzolta a kedélyeket. Melyek Orbán Viktornak játszmájának a tétjei? Ezek után akár az is elképzelhető, hogy Magyarország közvetít majd a háború lezárásában? Megszervezhető-e egy ilyen körút néhány nap alatt? Orbán az EU nevében lépett fel, vagy magyar kormányfőként? Hogyan használta az uniós elnökséget? Miért állt Zelenszkijnek, Putyinnak és Hszi Csin-pingnek is érdekében, hogy találkozzon Orbánnal? Kinek az érdeke ez a háború, ha a célt – a szeparatista területek visszaszerzését – békésen is el lehetett volna érni, akár már 2015-ben is, de 2022-ig egy lépés sem történt? Miért hibás az a narratíva, miszerint az ukrajnai háború <nem kiprovokált>? Milyen tény támasztják alá ennek az ellenkezőjét? Mit lép a NATO?
Egyebek mellett ezekről a kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral, a #Moszkvatér alapító főszerkesztőjével és Varga György nagykövettel, Oroszország EBESZ megfigyelőjével, a portál gyakori szerzőjével a #Moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2024 - #moszkvater