Összerezzent a nyugati, mindenek előtt az angolszász politikai elit arra a hírre, hogy Tucker Carlson feltűnt Moszkvában. Az ismert újságíró, a Fox News egykori sztárja már tavaly bejelentette, hogy interjút készítene az orosz elnökkel. Most eljött a pillanat, kérése nyitott fülekre talált a Kremlben. Érthető módon, hiszen Carlson újabb „nagy dobása” kapóra jön az orosz álláspontot a nyugati médiában megjeleníteni nem igazán tudó Kremlnek is. S persze azt is látni kell, hogy amit Carlson csinál, az nemcsak az újságírói karrierjének, hanem az amerikai belpolitikának a része is. Tucker Carlson az interjú elkészültét bejelentő videóüzenetben elmondta,
„itt az ideje, hogy az emberek végre tisztán lássanak!
Az amerikaiak ugyanis egyáltalán nincsenek tisztában azzal, hogy mi történik Oroszországban és Ukrajnában, és az embereknek az egyoldalú propaganda helyett joguk van végre látni minden fél álláspontját az egyoldalú propaganda helyett. A legtöbb amerikainak fogalma sincs arról, hogy Putyin miért szállta meg Ukrajnát, vagy hogy mik a céljai. Soha nem hallották a hangját. Ez nem helyes. Az amerikaiaknak joguk van mindent tudni egy olyan háborúról, amibe belekeveredtek, és nekünk jogunk van elmondani nekik, mert mi is amerikaiak vagyunk. Nem azért vagyunk itt, mert szeretjük Vlagyimir Putyint, nem bátorítjuk önöket, hogy értsenek vele egyet, de arra igen, hogy megnézzék” – mondta Carlson. Az amerikai újságíró felemlegette, hogy az ukrajnai háború kezdete óta egyetlen nyugati újságíró sem fárasztotta magát, hogy interjút készítsen a konfliktusban részt vevő másik ország elnökével. Ezt viszont a Kreml szóvivője, cáfolta, monván, a nyugati fősodor médiából rengeteg ilyen irányú kérés befutott. Dmitrij Peszkov elmondta azt is, azért esett Carlsonra a választásuk, mert a megközelítése az ukrajnai háborúval kapcsolatban eltér az „egyoldalú” nyugati médiáétól. Dmitrij Peszkov szerint Carlson sem oroszpárti, sem ukránpárti, hanem Amerika-párti. Szerinte Nyugaton a nagy újságok meg sem próbálnak legalább pártatlannak tűnni a tudósításokban. Az ilyen lapokkal nem akarnak kommunikálni, mert nem gondolják, hogy hasznos lenne.
„A megosztó amerikai sztár újságíró Putyinnal készített interjúja tehát igazi a bomba, amely hatalmasat robban a félretájékoztató főáramú nyugati média alatt”
Az interjúban semmilyen újdonságot nem várhatunk, ám az újszülöttnek minden új. Az agymosott angolszász társadalmaknak lesz benne új. Az igazi bomba azonban magának az interjúnak az elkészülte. Az interjút – mint azt az influenszer Moszkvából elutazása előtt közzétette, február 9-re virradó éjszaka, magyar idő szerint 00 órakor – Tucker Carlson a saját weboldala, a TuckerCarlson.com mellett az X-en ingyenesen elérhetően és vágatlanul helyezi el, és Elon Musk állítólag megígérte neki, hogy nem blokkolja a posztot a közösségi hálózaton. Az újságíró elmondta azt is, hogy a csapata maga fizette a moszkvai utat, nem fogadott el pénzt senkitől, sok-sok hónapja készíti elő a találkozást. Az újságíró szerint a Fehér Ház kétszer is megpróbálta megzavarni a Putyinnal készült interjút. Carlson elmondta, hogy megpróbál interjút készíteni Volodimir Zelenszkijjel is, mert az ukrán elnökkel az amerikai médiában eddig közölt beszélgetések nem nevezhetők újságírói munkának, sokkal inkább propagandának. A Zelenszkijjel készített interjúkat Carlson hízelgő-meghunyászkodó gyakorlatoknak nevezte, amelyek „célja felerősíteni a nagyobb amerikai részvételről szóló követelést”.
„A hírre <Ukrajna elleni humanitárius agressziót> és „társadalmilag fontos információk manipulálását> emlegetve azonnal feltette Ukrajna ellenségeinek listájára az újságírót a szélsősége ukrán honlap, a Mirotvorec”
Felsikoltott az amerikai fősodor média is, a CNN például az amerikai nemzetbiztonsági érdekek elárulásával, veszélyeztetésével vádolta meg Tucker Carlsont, míg mások propagandát kiáltanak. Akadt olyan politikus is, aki ideiglenesen megtiltaná Carlson visszatérését az Egyesült Államokba. Természetesen nem maradhatott le a hiszterizálásban az Európai Unió sem. Az Európai Parlamentben azonnal felvetődött, hogy tiltsák ki Tucker Carlsont az Európai Unióból.
Pedig nincs másról szó, mint arról, hogy hallgattassék meg a másik fél is. Az orosz politikusok nyilatkozata pedig nem propaganda, hanem az orosz nemzeti érdekek megfogalmazása.
„Azzal, hogy a nyugati fősodor média propagandának minősíti, és elhallgatja az orosz álláspontot, valójában cenzúráz”
Jó példa erre a ZDF mariupoli tudósítása körüli botrány is, pedig a német tévések csak bemutatták, mi van a városban, hogy a város él. Ezek a cenzorok talán fel sem fogják, hogy a nyugati média ezzel a szovjet idők gyakorlatát idézi. Vagy, hogy modern példával éljünk, mintha azt látnánk, hogy Ukrajna európaizálása helyett Európa ukránosodik.
*
Két órán át beszélhetett Tucker Carlson Putyinnal, aki szokása szerint édekes stílusban foglalta össze az orosz álláspontot a háborúval, a Nyugattal és az alakuló új világrenddel kapcsolatban. Az orosz elnök a beszélgetés elején hosszas történelmi és történetfilozófiai fejtegetésbe bonyolódott, amelyben – mint összefoglalójában az Index fogalmaz – Oroszország „ezeréves múltját” taglalta. Ennek keretében felvázolta a régi orosz geopolitikai látásmódot, amely szerint az ország nyugatról sebezhető. Odáig ment vissza, hogy Batu kán megtámadta a birodalmat, és leszakította róla a nyugati területeket, amelyhez Kijev is tartozott. Értelmezése szerint ezután jött létre a Moszkva központú birodalom, míg a leszakított részek egy nyugat-európai erőközpont felé kezdtek gravitálni – ami akkortájt a Lengyel-Litván Unió volt. Putyin megismételte, hogy Ukrajna létrejötte nem köthető semmiféle etnikai entitáshoz, ugyanakkor elismerte, hogy az ukránoknak joguk van külön népként meghatározni önmagukat.
„Elmondása szerint az »ukrán« szó eredetileg annyit tett, hogy az »emberek, akik a peremvidékeken élnek«, és ily módon történelmileg az ukránokat ellengyelesedett oroszokként írta le”
Az orosz elnök láthatóan komolyan felkészült ennek a háttérnek a felfestéséhez, és annyira komolyan gondolta, hogy a műsorvezető ellenvetésére, hogy talán túl messziről kezdte a téma felvázolását, előre bekészített levéltári dokumentumokat vett elő. Putyin hosszasan fejtegette Lengyelország kollaborációját a náci Németországgal. Ezután arról beszélt, hogy mivel ezek a területek a Szovjetunióhoz kerültek, olyan területekkel együtt, amelyek korábban például Magyarországhoz is tartoztak, egyértelműen látható, hogy Ukrajna valójában egy mesterséges állam.
„Tucker Carlson felvetése – felajánlott- e valaha területeket Ukrajnából Orbán Viktornak – kapcsán szóba jött Kárpátalja is, Putyin határozott nemmel válaszolt.”
„Soha nem mondtam Orbánnak, hogy Magyarország megkaphatja Ukrajna egy részét. Ilyenről soha nem volt szó! – fogalmazott az orosz elnök. Azt azonban mosolyogva megjegyezte, hogy az azért lehetséges, hogy az ott élő magyarok örülnének annak, ha visszakapnák ősi földjüket. Mint hozzátette, Magyarország területi igénye, ha nem is igazolható jogilag, de „legalábbis érthető”. Arról is mesélt egy történetet, hogy amikor még a szovjet időben Ukrajnában utazott, akkor hallott embereket oroszul és magyarul beszélni, de ukránul soha.
„Összességében elmondható, hogy mint az várható volt, az interjú az orosz álláspontot foglalta össze. Ennek fő tézisei a Telex összefoglalójában”
– Ukrajna mesterséges állam, ahol most náci nézetek uralkodnak a vezetésen belül; történelmileg a terület jogosan Oroszországhoz tartozik;
– a háborút a Nyugat provokálta ki, elsősorban az Egyesült Államok, miközben gazdaságilag ezzel maga alatt is vágja a fát;
– amerikai és NATO-érdekeltségek jelentek meg Ukrajnában, amit Putyin fenyegetésnek tekint;
– ha Amerika nem küldene fegyvert, „a háborúnak hetek alatt vége lenne”;
– Németország nem ura önmagának, „a kollektív Nyugat” érdekeit képviseli;
– a Nyugat tehet arról, hogy Oroszország nem integrálódhatott a nyugati világba a Szovjetunió felbomlása után;
– a NATO bővítése a kezdetektől Oroszországra nehezedő nyomásgyakorlás volt;
– az amerikaiaknak már 2013-ban látniuk kellett volna, hogy ukrajnai ténykedésük, rövid távú érdekeik érvényesítése végül hová vezet: a mostani helyzethez.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater
csakafidesz says:
“Audiatur et altera pars” a római jog alapkövetelménye. De ezt a kommunisták örömmel hagyták ezt figyelmen kívül. Az ötvenes évek végén történt, hogy influenzás voltam. Amikor visszamentem az iskolába az óra kezdetén szólt az úttörővezető tanár (aki a pártkönyvét állandóan lobogtatta), hogy tegyem az asztalra az úttörőnyakkendőmet, mert kizártak az úttörők közül amíg beteg voltam. Mondtam ennek a kommunista díszpéldánynak, hogy a római jogban is alapkövetelmény volt az, hogy a vádlottat meg kell hallgatni, és a vádat közölni kell vele. Mindezt rekedt üvöltéssel nyugtázta, és a szeme egészen kidülledt.
Úgy látszik, most is rekedt üvöltéssel fogadják az ellenvéleményt..
Ambróczy Máté says:
Ahogy a szerző is idézi Tucker Carlsont, “itt az ideje, hogy az emberek végre tisztán lássanak!”. A cikkhez annyit fűznék hozzá, hogy a nyugati fősodor média valóban félretájékoztat. És az tényleg dicséretes, hogy valakinek sikerült összehoznia Putyinnal egy interjút. De tartok tőle, hogy nem ettől az interjútól fognak tisztábban látni az emberek. Elég csak visszagondolni Tucker Carlson Orbán-interjújára, ami egy igazi szervilis, alákérdezős interjú volt. Elég sanszos, hogy Putyin esetében se lesz ez másként. A Kreml egyébként nem is engedne ki olyan interjút, ami rossz fényt vetne Putyinra. A kérdések előre le vannak egyeztetve, így az interjú javarészt megkonstruált. Itt lenne az ideje, hogy Stier Gábor is tisztán lásson ebben a kérdésben. Felesleges csodákat várni ettől az interjútól.
HandaBandy says:
“Kreml egyébként nem is engedne ki olyan interjút, ami rossz fényt vetne Putyinra. ”
Mint ahogy az USA és az EU sem tűr karcos hangokat. Nos, akkor hol is van itt a problema? Ha ez
ma a bevett “erkölcs”? Ki süllyedt le kinek a szintjére? Mindenki kannibál, kérem szépen és ebből a
szempontból secko jedno ha mindezt damasztabroszos asztalnál tesszük, késsel-villával a kezünkben.
Kéretik kihagyni az USA és az EU veleszületett, örökös jogát az igazság definiálása tekintetében!
Ivády László says:
Jól mutatja az EU “demokráciáját”, hogy még az interjú megjelenése előtt, anélkül, hogy megismerték volna a tartalmát szankcionálnák Carlsont! Vajon hogy fognak viselkedni a szankciót elrendelők és támogatók, ha Trump megnyeri a választást és Carlson lesz az alelnök?
Karcsi says:
Lám, lám mennyire megváltozott a világ az elmúlt négy őt évtized alatt. Sajnos rosszabb lett és ezt bizonyítja Tucker Carlson és „elődei” esete. Két híres riporter uralta az USA és világ média porondot ezekben az évtizedekben: Barbara Walters és Larry King. Mindketten kormányfőkkel, színész világ sztárokkal és tudósokkal – többek közt – készítettek interjúkat, de egyikük sem volt célpontja olyan nagy méretü támadásnak mint most Carlson.
A kommunista rendszerek alatt a médiát a rendszer irányította és a cenzúra erős volt, annak dacára sok mindenről értesült a közép és kelet Európai népesség. Ma a nyugati média uralma a közösségi hálok cenzúralása – a nagy tech-cegek által – sokkal sikeresebb mint bármikor az emberiség történelmében. Kíváncsi vagyok milyen világ lesz húsz harminc év múlva amikor a mai fiatal generáció – akik az elektromos kütyük rabja – veszi át az irányítást? Reméljük a józan kisebbség lesz a meghatározó.
jalapeno says:
Egeszen roviden hulyesegeket irsz. Fogalmad sincs Carlsonrol.
csakafidesz says:
Már megjelent az interjú magyarra fordított szövege.
https://oroszhirek.hu/itt-a-tucker-carlson-putyin-interju-leiratanak-teljes-forditasa/
A hitelességről nem tudok nyilatkozni. Némelyik részével nem értek egyet. de ami az interjút illeti az a legfontosabb, hogy Putyin nézeteit és véleményét most -remélhetően nagyon sokan- megismerték világszerte.
A háborúval most sem értek egyet, azt tényleg be kellene fejezni, Túl sok ember halt már meg a frontokon.
HandaBandy says:
Ambróczy úr!
…”semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni arra vonatkozóan, hogy bárki megígért volna valaha is bármit.
Az pedig fel sem merül az orosz elitben, hogy a NATO bővítés nem egy fenyegető terjeszkedés volt, hanem
szuverén országok önkéntes csatlakozása (Magyarországon ezt népszavazás is megerősítette). ”
Kérem ne tetézze a tudatlanságát harsány és bombasztikus kijelentésekkel!
Példát mondok: Mi kötelezi a NATO-t, hogy mindenkit felvegyen a tagjai közé aki csak jelentkezik? Mér szégyellem
ismételni de ha a kubai válság nem mond Önnek semmit akkor inkább az időjárásról beszéljünk.