„nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova érkezik”

Kérjük, töltse ki kérdőívünket!

Tényleg előz már Kína?

2023. júl. 25.
Stier Gábor

MEGOSZTÁS

#moszkvatér és az UltrahangPlusz közös projektjének, a MoszkvatérPlusznak a legfrissebb adásában az elmúlt időszak híreit, érdekes megszólalásait elemeztük. Helyesen ítélte meg Orbán Viktor az Egyesült Államok változó szerepét? Elszámolta magát a Nyugat az orosz-ukrán háborúval? Miért tart ott az ukrán ellentámadás ahol? Csökkenhet a támogatásból küldött fegyverek mennyisége?

A MoszkvatérPlusz műsorában eddig Stier Gábor, a Moszkvater.com alapító főszerkesztője és az Ultrahang munkatársa Longauer András az elmúlt napok aktuális híreiből tallózott, és ezeken keresztül próbálták bemutatni a világban zajló folyamatokat.

Elsőként Orbán Viktor tusnádi beszédének a Kína és az Egyesült Államok között folyó versenyre vonatkozó tételét boncolgattuk. Egyetértettünk azzal a helyzetértékeléssel, hogy a világ geopolitikai egyensúlya megbomlott, és ahogy a miniszterelnök fogalmazott, el kell fogadni, hogy „két Nap van az égen”. De Kína már tényleg megelőzte Amerikát? Alábecsüli-e a magyar jobboldal az Egyesült Államok gyengeségét? Tényleg olyan tempóban veszít Amerika a befolyásából, ahogy azt a tusnádi beszéd elemzői sugallják? Elszámolta magát a Nyugat az orosz-ukrán háborúval? Miért tart ott az ukrán ellentámadás ahol? Csökkenhet a támogatásból küldött fegyverek mennyisége? Egyebek mellett ezekről a kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral Longauer András.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden hetenként általában kedden érhető el az UltrahangPlusz csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

Stier Gábor
1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.

Hozzászólások kikapcsolva

  1. Kínában évente 3,2 millió kutatómérnököt, informatikust képeznek .Az USÁ-ban 200 ezret !! A verseny már eldőlt !!

KAPCSOLODÓ CIKKEK

LEGUTÓBBI CIKKEK

CÍMKÉK