Nem nyugszik a NATO. Érthető, hiszen megváltozni nem tud, és nem is akar, így pedig folyamatosan ellenségekre van szüksége ahhoz, hogy igazolja a létét. S mivel Kínát kereskedelmi eszközökkel próbálja Amerika lassítani, a terroristákra meg nem lehet rakétákkal lőni, így marad a katonai ellenségként már jól bejáratott Oroszország. Aztán folytatódhat a fegyverkezés, és fürödhet a megrendelésekben az amerikai hadiipar, az oroszok pedig a gazdaság modernizálása helyett rakétákra költik a pénzüket. Erre mondják, két legyet egy csapásra!
Bizonyítja ezt a logikát Jens Stoltenberg minapi kirohanása is. A NATO főtitkára megfenyegette Oroszországot, hogy amennyiben augusztus 2-ig nem tér vissza a szárazföldi telepítésű, közepes és rövid hatótávolságú rakéták felszámolásáról szóló szerződéshez (INF), válaszlépéseket foganatosítanak. Hogy milyeneket, arról a szervezet külügyminiszterei állítólag e heti tanácskozásukon döntöttek. Jens Stoltenberg konkrétumokról nem beszélt, ám diplomáciai források szerint több, atomfegyver hordozására képes amerikai harci repülőgépet, valamint hadihajót vezényelhetnek a kontinensre, illetve gyakrabban tarthatnak hadgyakorlatokat.
„Egy szó, mint száz, folytatódik az Oroszország bekerítése, a határai mentén a katonai felvonulás”
Ráadásul még ezért is Moszkvát teszik felelőssé, pedig az INF-szerződést az Egyesült Államok borította, és Donald Trump döntése alapján február elején megkezdte a kivonulást a megállapodásból. Arra hivatkozva, hogy Oroszország már 2014 óta megsérti a megállapodást. Mintha az Egyesült Államok nem ezt tenné. Erre válaszul jelentette be Vlagyimir Putyin, hogy Moszkva is felfüggeszti részvételét a szerződésben, és egyúttal kutatásokat indít új rakétatípusok kifejlesztésére. A Kreml azt is megüzente, hogy nagy baj lesz, amennyiben az amerikai rakéták túl közel merészkednek. Erre persze felhördült a nyugati világ, és agresszív magatartással vádolta Moszkvát.
De melyik fél is most a kalandor, és az agresszív? A döntést önökre bízom. Én csak annyit teszek ehhez hozzá, hogy ez tipikus kocsmai stílus. Előbb provokálunk, aztán amikor a másik fel felemeli a kezét, ütünk. Persze, csak védekezésképpen! Hát, ezért örülök annak, ha Putyin és Trump a hét végén legalább beszélnek egymással. Mert közben a világban egyre többen rakétákkal hadonásznak.