„nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova érkezik”

Nekik Mohács kell!

2026. máj. 28.
#moszkvater

MEGOSZTÁS

Nincs annál nehezebb és fájdalmasabb, mint amikor egy kormánynak nem csak a külső fenyegetések elhárításán kell dolgoznia, de a belső lázadást is kezelnie kell. Mert ami 2024 februárja és 2026 áprilisa között történt Magyarországon, az a nép, a szavazókorú emberek egy jelentős többségének lázadása volt a 16 éven át kormányzó kormányzat ellen. Ne felejtsük el, hogy ez már nem egészen ugyanaz a nép, amelyik négy cikluson keresztül képes volt ugyanazt a kormányt hatalomban tartani. Ez a magyarság példaértékű teljesítménye, amely példátlan Európában, legalábbis a rendszerváltozás óta. Mi történt most?

Pap Krisztián írása a #moszkvater.com számára

„Mit tehet az ember ily izzó gyűlölet ellen?”

(Gyűrűk ura, Theoden király)

Magyar Péter 2025. október 23-án, Budapesten #moszkvater

Magyar Péter 2025. október 23-án, Budapesten
Fotó:Tóth Tibor

Hozzáértő elemzők átfogó elemzésekben, mélyreható pontokban sorolták fel a Fidesz bukásának okait.  Nem is akarjuk ezeket a „hibapontokat” vitatni, de azért ne felejtsük el, a 2022-es választásokon is csatasorba állt az ellenzék maradéka, és akkor is kaptak „valahonnan” komoly pénzügyi injekciót, mégsem értek el átütő eredményt. Azt gondoljuk, hogy bármilyen külső tényezők is léptek föl a magyar választás befolyásolására, a legfontosabb elem a megfelelő személy megtalálása volt, most Magyar Péter, aki a jelenlegi miniszterelnökként leckézteti a hivatalnokokat, már aki hagyja!

„Ez az inkubátor szökevény képes volt arra, hogy két éven keresztül telekürtölje hazugságaival és féligazságokra épített ferdítéseivel a magyar közvéleményt”

Miközben a Facebook tolta a neki fontos algoritmusokat és letekerte a kormánypárti hangokat. Inkubátor alatt értem, hogy ez a miniszterelnökké avanzsált figura a Fidesz felső köreiben úszkált, mint hal a vízben, felső-közép vezetői beosztásokat kapott, anélkül, hogy meg kellett volna erőltetnie magát, így elég nagy tartalékok maradtak benne. Majd amikor a házassága végleg kisiklott, hirtelen légüres térben találta magát, nem jöttek új állásajánlatok, vagyis a körön kívülre került, ami talán hiba volt a döntéshozók részéről. Mert innentől kezdve Magyar szabadúszó rónin lett, aki feladatot, megélhetést keresett és egy bizonyítási kényszert, valamiféle bosszúvágyat hordott magában.

„Ez a fékezhetetlen becsvágy összetalálkozott az Orbán-kormány bukásán fáradhatatlanul dolgozó brüsszeli-ukrán háttér erők szándékaival, és egy olyan profin felépített lejárató kampány vette kezdetét a kegyelmi üggyel, amilyet még nem láttunk!”

Egyik a másik nélkül nem biztos, hogy működött volna, de a kettő együtt sikeresen ásta alá a közbizalmat, és szédítette meg a magyarok tömegeit. Lehetne sorolni a többi botrányszagú ügyet – Szőlő utca, Gödi akkumulátorgyár, MNB ,,eltűnt” milliárdjait, stb. -, amelyekről sorra derül ki, hogy hamisítások voltak, de hangulatkeltésre és a megzavart lelkű emberek befolyásolására éppen megfelelőek voltak.

Kétségtelen, hogy az Orbán-kormánynak is jócskán voltak támadható hibái, hiányosságai. Nem tudták például a Brüsszeltől jogosan járó pénzeket teljes egészében hazahozni. Szinte érezhető volt az a feszültség, ami Budapest, Kijev és Brüsszel között tetőzött ukrán és a migráns ügyekben. Ennek feloldására nem látszott esély, ami sokakban türelmetlenséget keltett. Az emberek nagy része számára az is feltűnő lett, mintha a kormány tagjai nem tudták, vagy nem akarták volna magukat megvédeni a kellő vehemenciával.

„Ez főleg Magyar Péter lendületes hazudozásai mellett váltak feltűnővé”

 Tulajdonképpen a második Gyurcsány-korszakba sikerült belépnünk, csak annyi a különbség, hogy Magyar Péter tanultabb és jogászként jobban pörög a nyelve, mint a taktikázáson és lódításon kívül különösebb intelligenciával vagy más képességekkel nem rendelkező Gyurcsány. Magyar tehát veszélyesebb, ugyanakkor a Havasi Bertalan (volt) helyettes államtitkárral a kolostor tetőn lefolytatott csörtéből is kiderült, hogy a miniszterelnök néhány jól fekvő mondattal könnyen kizökkenthető, és aki kizökken, az hibázik.

És volt még egy tényező a vereségben, a mai 18-30 évesek, akik nem élték át a Medgyessy-Gyurcsány korszakot, nem tudják mit jelent a pénztelenség, és hogy nincs munka. Ez a generáció csak azt érzékelte, hogy nagyjából minden rendben van, az ország gazdagodik, alacsonyak a rezsiköltségek, az emberek gyarapodnak és azt hitték, hogy ez önmagától van így. Nem tudják, hogy mindez az Orbán-kormány következetes és előrelátó gazdaságpolitikájának az eredménye, nem pedig az égből hullt le. Ők még nem ismerik a gazdasági mélyrepülést, nincs vereségtudatuk, hiszen minden olyan jól pörög, mint a telefonjukon a kisvideók.

„Hihetetlennek látszott, hogy még a 18 évnél fiatalabbak is olyan vehemensen követelték a Tisza Párt győzelmét mintha szilárd tapasztalatuk, meggyőződésük lenne, hogy az csak és kizárólag jó lehet! Holott ilyen bizonyossággal képtelenség egy hirtelen összeállt politikai pártot előre felruházni, mint amely kétségtelenül sikerre fog vezetni! Ezt majd csak a döntéseik következményei fogják megmutatni”

Az előjelek éppen arra mutatnak, hogy előbb-utóbb, de adóemelések lesznek – hiszen ezt ígérték! -, a multikra kivetett különadót megszüntetik, amivel pedig a rezsivédelem fenntartása is lehetetlenné válik. Ha így nézzük a Tisza Párt közeljövőjét, akkor a fiatalok egy új vereségre, egy új politikai Mohácsra szavaztak, vagy lelkesedtek föl. Nekik, úgy látszik kell ez a vereség, ez a bizonyosság, mert azt hiszik, hogy országot vezetni, kormányozni könnyű, mint szörfölni a neten, vagy talán egy kicsit nehezebb. Nincs élettapasztalatuk, tehát nincs felelősség érzetük sem. Az persze kérdéses, hogy ennek a generációnak a szülei hogyan nem emlékeznek a 2002-2010 közötti mélyrepülésre, amiből csak hosszú évek után tudott kilábalni az ország? Talán régen volt, vagy a nagy néphülyítésben nem ismerték föl, hogy Gyurcsányék mögött ugyanazok a globalista elvárások és figurák álltak, akik most Magyar mögött sorakoznak.

„Az Orbán-kormány veresége történelmileg a legrosszabbkor jött, mert az Európai Unió jelenlegi vezetése már nem fogja sokáig húzni, egyre erősödnek az egyes államok patrióta erői, de ahhoz még erősek, hogy a mostani elbukás miatt ne tudjuk elkerülni a migráns kvótát és Ukrajna feltétlen kiszolgálását. Hiszen ezért segítették Magyar Pétert hatalomra, hogy Brüsszel Európa ellenes követeléseit teljesítse!”

Vagy Brüsszelnek már az is óriási eredmény, hogy Orbán Viktort sikerült leváltani, és emiatt az új kormánnyal kivételeket fog tenni? Nehéz elképzelni. Ráadásul mindez a Mohácsi csata 500. évfordulóján! Csak bízhatunk benne, hogy ez a választási vereség nem lesz olyan mélyreható, mint a magyar seregek tragikus elbukása az dél-alföldi síkon. Hiszen Buda elfoglalásához még 15 év volt hátra, elvileg lett volna idő újraszerveződni, és talán lesz most még idő talpra állni!

(Az írás nem okvetlenül tükrözi a szerkesztőség véleményét.)

MEGOSZTÁS

#moszkvater
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your Ide írhatja a hozzászólását, amennyiben elolvasta és elfogadja az adatkezelési tájékoztatónkat... data is processed.

KAPCSOLODÓ CIKKEK

Chopin – Párizsi szonáta

2026. jún. 6.
A Michał Kwieciński rendezte Chopin! Chopin!-t (magyarul Chopin – Párizsi szonáta) a rendszerváltás utáni legnagyobb költségvetésű lengyel f...

Újraéled a Nabucco?

2026. jún. 8.
Átrendeződik a közép-európai energia szektor. Szlovákia és Magyarország orosz energiahordozóktól „megszabadított” gáziparát például az Egyes...

Végleg leszámolna Orbán Viktorral Magyar Péter

2026. máj. 22.
Európa fellélegzett, megbukott Orbán Viktor, a győztes Tisza párt pedig szeretne visszakerülni Brüsszel kegyeibe. Elsöprő lendülettel vette ...

LEGUTÓBBI CIKKEK

CÍMKÉK

© 2018-2026 - #moszkvater