„nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova érkezik”

Kérjük, töltse ki kérdőívünket!

Merre halad a világ?

2022. dec. 31.
Stier Gábor

MEGOSZTÁS

A #moszkvater legfrissebb adásában a 2022-es év által hozott változásokról beszélgettünk, az ukrán és orosz belpolitika változásaitól a világrend átalakulásáig. Milyen globális változások következtek be? Hogyan változtatta meg a háború Oroszországot és Ukrajnát? Mi a helyzet a nagyhatalmakkal?

A változások éve volt a 2022-es év. Ukrajna fejlődésére hosszú időre rányomja majd a bélyegét a háború, bármi is legyen annak a kimenetele. A változások azonban szinte az egész világot érintik. Az orosz belpolitika is átalakulóban van, Nyugaton az Egyesült Államok igyekszik ismét szorosabbra venni a gyeplőt, amellyel szövetségeseit tartja maga mellett. Eközben pedig a világrend is átrendeződik, Washington és Moszkva mellett számos régi-új hatalommal. Hogyan zajlottak le ezek a változások, és miben különböztek egymástól a világ különböző részein? Merre tart a világ?

Erről és még sok más dologról beszélgetett a #moszkvater állandó szerzőjével, Kosztur Andrással, a XXI. Századi Intézet vezető kutatójával a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

Stier Gábor
1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.

Hozzászólások kikapcsolva

  1. “Merre halad a világ?”
    —————————————————————————————————————————————————
    Tisztelettel kérek mindenkit, hogy a “haladás” szó használatát kerülje. Mi már annyiszor “haladtunk előre(?)” és annyiszor derült ki, hogy a haladásnak nevezett valami délibábnak is sovány lenne. Emlékszem, hogy azokban az ötvenes években a Haladás nevű sportegyesületben tanultam meg úszni.
    Tegyük a fogalmat egyértelművé, ezt kéri a Wikipédia:
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Halad%C3%A1s_(egy%C3%A9rtelm%C5%B1s%C3%ADt%C5%91_lap)
    Nos a Jóisten se fogja egyértelművé tenni, és Madách híres drámája is a “haladást” parodizálja, ahol Lucifer vezetésével haladhatunk színről színre.
    Egyébként a csiga is úgy érzi, hogy halad, csak mi látjuk szánalmasnak az igyekezetét..

KAPCSOLODÓ CIKKEK

Mit lép Putyin?

A #moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legfrissebb adásában a béketárgyalásokhoz vezető út legfrissebb fejleményeiről, a régióban kitört kormányellenes tüntetésekről…

LEGUTÓBBI CIKKEK

CÍMKÉK