Az Eurázsia legújabb számának központi témája az innováció. A címlap interjúban Csák János kultúráért és innovációs felelős miniszter számol be ázsiai tapasztalatairól, és a magyar innovációs stratégiáról. A magazin izgalmas cikkekben foglalkozik azzal, hogyan tört elő az innovációban, így a mesterséges intelligencia terén Kína és Ázsia, valamint új sorozattal is jelentkezik, amiben Ázsiába akkreditált magyar nagyköveteket kérdeznek.
„Ázsia számára a konnektivitás a fejlődés magától értetődő útja, és hazánk számára is létkérdés, hogy Magyarországon találkozzon a Kelet és a Nyugat” – hangsúlyozta Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter, aki arról is beszélt az Eurázsiának, miért maradt le innovációban Európa Ázsia mögött, és mit tanulhatunk Szingapúrtól.
„A reformok útján Kazahsztán”
címmel Zsanibek Abdrasov kazah nagykövet osztja meg a gondolatait, és mutatja be az országát. „Kazahsztán egy sor nagyszabású csúcstalálkozónak és fórumnak ad otthont 2024-ben, és olyan szervezetek soros elnöke az idén, mint a Sanghaji Együttműködési Szervezet, a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete vagy a Türk Államok Szövetsége. (…) Kazahsztán az idei évben is arra törekszik, hogy fenntartsa kiegyensúlyozott kapcsolatait a barátaival, köztük Magyarországgal” – írja köszöntőjében a kazah nagykövet.
„Évszázadunk legfontosabb csatája”
címmel arról olvashatnak, hogy a mesterséges intelligencia fejlesztésében évek óta ádáz küzdelem zajlik az első helyért. Egyre többször hangzik el, hogy Kína nyerésre áll a hidegháború űrversenyéhez hasonló versenyfutásban a Nyugattal szemben.
Salát Gergely sinológus Feltalálók földje címmel arról ír, hogy az emberiség modern kor előtti találmányainak több mint fele Kínából ered. Néhány évszázada azonban a nyugati világ lett az innováció központja, Kína sokáig stagnálni látszott. Ma már ugyanakkor minden mérőszám azt mutatja, hogy a Nyugat dominanciája ezen a területen is véget ért.
„Kína globális felelősségvállalásáról beszél”
a sanghaji Fudan Egyetem nemrég visszavonult alelnöke, Zhang Renhe, akivel a magazin a legutóbbi Budapest Eurasia Forumon készített interjút a magazin a fenntarthatóságról és a mesterséges intelligencia felhasználásáról. Zhang Renhe aláhúzza, hogy kulcsszerepet szánnak Kínában az innovációnak korunk kihívásainak kezelésében.
„Ambíció és transzformáció, Szaúd-Arábia víziói a jövőről”
címmel Kerekes Györgynek, a Makronóm Intézet alapítójának írását olvashatják.
Könnyedebb szórakozást ígér az Ázsiai pörgés neonfényben című írás. Forma-1-es pilótákkal járta a világot, filmsztároknak főzött egyedi menü sort, lételeme a pörgés. Reiner Ádám, a What’s Running étterem executive séfje így a legjobb helyre került, amikor csatlakozott az étteremhez. Rajong az ázsiai ízekért, ami rímel arra, hogy az egyik leginnovatívabb vendéglátóhely konyháját irányíthatja. Amin kell, csavar, amit szükségesnek érez, magyarít, az élmény azonban mindenképpen garantált.
Kattintson a teljes tartalomjegyzékért!
(A magazin legújabb száma elérhető országszerte többek közt az újságosoknál, hipermarketekben és benzinkutakon. Előfizetési lehetőségeiről pedig a neumannlapkiado@nje.hu címen érdeklődjenek!)