Ha lesz, akkor hogyan lesz béke Ukrajnában? Mik az előfeltételei a békének? De mi vezetett a háborúig? Voltak-e olyan kilépési pontok, amikor meg lehetett volna akadályozni a véres háborút? Miként alakult a két közvetlenül érintett társadalom hangulata a háborúig, és a háború alatt? Kész a két társadalom a kompromisszumra? Mekkora a háború támogatottsága? Hogy állnak a tárgyalások kérdéshez a politikai elitek? Melyik közvetve, avagy közvetlenül érintett ország áll közelebb az eredetileg kitűzött céljaihoz? Miért nem értek még meg a béke előfeltételei? Mikor jöhet el a következő kilépési pont? Milyen faktorok lökhetik a feleket a tárgyalásokig? Igaza lehet-e a szerb elnöknek, aki szerint 3-4 hónapon belül komoly katonai konfliktus jöhet Ukrajna miatt?
Egyebek mellett és még sok más dologról beszélgetett a #moszkvater alapító főszerkesztőjével, Stier Gáborral és a #moszkvater állandó szerzőjével, Kosztur Andrással, a XXI. Századi Intézet vezető kutatójával a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Thuróczy Richárd, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2024 - #moszkvater