„Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van,
hanem oda, ahova majd érkezik.”

Hogyan lesz itt béke?

2024. jún. 29.
Stier Gábor

MEGOSZTÁS

A #moszkvater legfrissebb adásában ezúttal azt latolgattuk, milyen társadalmi előzményei és körülményei vannak Ukrajnában és Oroszországban annak, hogy egyszer végre béke legyen. De beszélgettünk a szerb elnök, Aleksandar Vučić megdöbbentő szavairól is, aki szerint 3-4 hónapon belül komoly katonai konfliktus jöhet Ukrajna miatt.

Ha lesz, akkor hogyan lesz béke Ukrajnában? Mik az előfeltételei a békének? De mi vezetett a háborúig? Voltak-e olyan kilépési pontok, amikor meg lehetett volna akadályozni a véres háborút? Miként alakult a két közvetlenül érintett társadalom hangulata a háborúig, és a háború alatt? Kész a két társadalom a kompromisszumra? Mekkora a háború támogatottsága? Hogy állnak a tárgyalások kérdéshez a politikai elitek? Melyik közvetve, avagy közvetlenül érintett ország áll közelebb az eredetileg kitűzött céljaihoz? Miért nem értek még meg a béke előfeltételei? Mikor jöhet el a következő kilépési pont? Milyen faktorok lökhetik a feleket a tárgyalásokig? Igaza lehet-e a szerb elnöknek, aki szerint 3-4 hónapon belül komoly katonai konfliktus jöhet Ukrajna miatt?

Egyebek mellett és még sok más dologról beszélgetett a #moszkvater alapító főszerkesztőjével, Stier Gáborral és a #moszkvater állandó szerzőjével, Kosztur Andrással, a XXI. Századi Intézet vezető kutatójával a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Thuróczy Richárd, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

Stier Gábor
1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.

Hozzászólások kikapcsolva

    KAPCSOLODÓ CIKKEK

    LEGUTÓBBI CIKKEK

    CÍMKÉK