„A 6-8. és 7-11. osztályig most az orosz iskolások Putyin beszédét tanulmányozhatják, és arról beszélgethetnek a tanáraik vezetésével, hogy Oroszország szomszédjai miért lettek ellenségek”
Fotó:EUROPRESS/Evgeniy Paulin/Sputnik/Sputnik via AFP
Az új tanévtől minden orosz iskolában azzal kezdik a hetet, hogy meghallgatják a himnuszt. és felhúzzák az állami lobogót. Ezt Szergej Kravcov oktatási miniszter jelentette be a napokban „Az erő az igazságban van” címmel tartott történelmi fórumon. Az erről szóló határozatot aláírta Mihail Misusztyin kormányfő is, és állami program keretében látják el az iskolákat az ehhez szükséges eszközökkel, kellékekkel. Kravcov ennek kapcsán megjegyezte azt is, hogy
„az állami zászló felvonása már gyakorlattá vált több iskolában”
Mint fogalmazott, ez az aktus is segíti megerősödni a felnövekvő nemzedékekben a hazafiasság érzését, és az állampolgári tudatot. Az ötletet még 2021 augusztusában vetette fel az Artyek gyerektábor egyik nevelője, Vjacseszlav Antyipov, amikor a tanárok egy csoportját fogadta Vlagyimir Putyin. Az elnök támogatásáról biztosította az elképzelést, hogy az amerikai vagy a brit gyakorlathoz hasonlóan az iskolában legyen ünnepélyes zászlófelvonás. Ha nem is minden nap, de az ünnepi alkalmakkor mindenképpen.
„A gyerekekben ugyanis a nemzeti szimbólumok tiszteletén keresztül is tudatosítani kell a haza szeretetét”
Szintén a hazafias nevelés erősítésében vetődött fel az is, hogy az orosz iskolákban már az első osztálytól oktassák a történelmet és a földrajzot. Ez idáig rendben is lenne, de az iskolák számára immár ajánlott az is, hogy a tanórákon beszéljenek az úgynevezett ukrajnai különleges katonai műveletekről, a szankciókról és az import helyettesítés hasznáról is. Ezekhez az órákhoz ajánlják Putyin egy-egy erről szóló magyarázatát is, amely erősen emlékeztet arra, ahogyan egykor Lenin és a párt éppen regnáló főtitkárának idézetei „színesítették” a tananyagot.
„A 6-8. és 7-11. osztályig most az orosz iskolások Putyin beszédét tanulmányozhatják, és arról beszélgethetnek a tanáraik vezetésével, hogy Oroszország szomszédjai miért lettek ellenségek”
Az orosz-ukrán háború eseményeit feldolgozó és magyarázó órákhoz a történelem tanárok segédanyagot, módszertani útmutatót, úgymond sorvezetőt is kaptak. A „felvilágosító” anyag fő tételei a Telegram csatornákon terjedő információk alapján a következők:
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater
hufi says:
Bizony mondom, százszor jobb, mindha LMBTQ érzékenyítést tartanának az iskolákban. Igenis van létjogosultsága a hazafias nevelésnek.
Ez nem egy újdonság, az elvtársak létrehozták az MHK-t, a Spartakiádot, a KISZT, ezerrel nyomták a propagandát minden fórumon, a rádióból szüntelenül szólt a lelkesítő ének, az internáci nevelést is beleértve.
Itthon, ha hasonló, a magyar hazát éltető, a történelmet valósághűen ábrázoló oktatást népszerűsítenek, egyből lefasisztázzák, lemucsaizzák, és erőszakra buzdító kijelentéseket tesznek a honi haladárok.
Köszönöm, hogy meghallgattak.