Orbán Viktor magyar miniszterelnök előbb váratlanul Kijevbe, majd Moszkvába utazott, ahol Vlagyimir Zelenszkij ukrán, és Vlagyimir Putyin orosz államfővel tárgyalt. Mi Orbán Viktor magyar miniszterelnök kijevi és moszkvai látogatásának fő üzenete? Mennyire lehet sikeres a békemisszió? Mivel magyarázható Orbán Viktor megnövekedett külpolitikai aktivitása? Milyen messze még a béke? Milyen hatással lehetnek erre a brit és a francia választások, vagy Joe Biden esetleges visszalépése? Változtathat-e az Európai Unió háborúval kapcsolatos álláspontján az alakuló Patrióták Európáért nevű szuverenista frakció? Hogy áll Orbán Viktornak ez a projektje, és lehet-e az Európai Parlament harmadik legerősebb frakciója?
Közben a frontokon egy ideje viszonylagos a nyugalom, ám egyik oldalról sem szűnnek a mélységi, a hátországot érintő csapások. A front széthúzásában megnyilvánuló új taktikai elgondolás jegyében pedig az orosz erők folytatják az előrenyomulást a front eddig <alvó> szakaszán, Gorlovkától nyugatra Toreck irányában, ahol részben az átcsoportosítások miatt az átlagosnál gyengébb az ukrán védelem. Mi a helyzet a Donbasszban?
Egyebek mellett ezekről a kérdésekről beszélgetett Stier Gáborral, a #Moszkvatér alapító főszerkesztőjével a #Moszkvatér és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Thuróczy Richárd, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2024 - #moszkvater