//A csőd szélén Ukrajna

A csőd szélén Ukrajna

MEGOSZTÁS

A #moszkvater legfrissebb adásában ezúttal arról beszélgettünk, hogy mit jelent Ukrajna esetében a technikai államcsőd? Miért fogad Magyarország orosz és belarusz vendégmunkásokat? Hogyan látják Ukrajna jövőjét? Ki irányítja valójában Ukrajnát?

Ukrajna fokozódó ellentmondásai, célok és képességek. Az augusztus 1-től nem teljesített külföldi hiteltörlesztés, és az ukrán állam gazdasági állapotának kérdésköre. Az ukrán állam politikai állapota, a demokratikus intézményrendszer, a politikai pártok állapota, az állami intézmények (államfő, parlament) legitimitása, kisebbségvédelem állapota (nyelv, oktatás, érdekképviselet), választásokhoz szükséges feltételek megléte. Az ukrán haderő állapota. Népszavazás esélyei a béketárgyalások megkezdéséről, tartalmáról (Klicsko vetette fel, Zelenszkij is említette a Le Monde interjúban). A politikai Nyugat viszonya Ukrajna jelenlegi állapotához. Mivel magyarázható az ukrán külpolitika keménykedése – a fenti állapotok mellett – Magyarország és Szlovákia irányában? Mit jelent Ukrajna esetében a technikai államcsőd? Miért fogad Magyarország orosz és belarusz vendégmunkásokat? Hogyan látják Ukrajna jövőjét? Ki irányítja valójában Ukrajnát?

Erről, és még sok más dologról beszélgetett Stier Gáborral, a #moszkvater alapító főszerkesztőjével és dr. Varga György nagykövetttel, a portál rendszeres szerzőjével a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.