//Hogyan jutottunk idáig?
Ultrahang Pető Zoli #moszkvater

Hogyan jutottunk idáig?

MEGOSZTÁS

A #moszkvater legfrissebb adásában a világban kialakult kaotikus helyzetről beszélgettünk. Arról, hogy mi is történik velünk, hogyan jutottunk idáig, és miként írhatjuk le ezt a helyzetet.

Az ember nehéz pillanatokban üljön le, és foglalja össze gondolatait. Nem is a merre-, hanem inkább a miheztartás végett. Ezt ajánlja legutóbbi írásában Pető Zoltán barátom, és mi úgy döntöttünk, hogy megfogadjuk ezt a tanácsot, és leültünk összeszedni a gondolatainkat.   Megpróbáltuk megfejteni, hogy milyen állapotban is van a világ, meg miként is jutottunk idáig. Beszéltünk arról, hogy kevés a legelő, és valójában ez mozgatja a világot. De feszegettük azt is, hogy mi mozgatja Amerikát? Milyen virtuális birodalom mozgatja a szálakat? Miért áldozat valójában Ukrajna? Kinek és minek az áldozata? Mi van a moszkvai terrortámadás mögött? Már a terror is proxyvá vált? Miért mondjuk, hogy az Iszlám Állam ma nem több, mint kamu? Hová jutottunk, és miért érezhetjük tényleg megalapozottan rosszul magunkat? S még folytathatnánk, de inkább hallgassák meg az adást, és kövessenek bennünket abban, hogyan is próbáltuk felfejteni a szálakat!

Erről és még sok más dologról beszélgetett a #moszkvatér alapító főszerkesztőjével Stier Gáborral és a #moszkvater állandó szerzőjével, Pető Zoltán közgazdásszal a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Longauer András, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.