„nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova érkezik”

Kérjük, töltse ki kérdőívünket!

Itt a kazah vakcina!

2021. ápr. 26.
Stier Gábor

MEGOSZTÁS

Ami eddig az olyan gyógyszergyártó nagyhatalomnak, mint Franciaország nem sikerült, az sikerült Kazahsztánnak. A QazVac nevű saját fejlesztésű vakcinával a közép-ázsiai országban már oltanak. Ez a siker is reményt ad arra, hogy egyre többféle és több országban gyártott oltóanyag lesz az új típusú koronavírus ellen.

„Az elölt vírussal az immunhatást kiváltó, +2 és -8 fok közötti hőmérsékleten normál hűtőszekrényben tárolható QazVac nevű vakcinát a biológiai biztonság problémáival foglalkozó kazah tudományos intézetben fejlesztették ki” #moszkvater

„Az elölt vírussal az immunhatást kiváltó, +2 és -8 fok közötti hőmérsékleten normál hűtőszekrényben tárolható QazVac nevű vakcinát a biológiai biztonság problémáival foglalkozó kazah tudományos intézetben fejlesztették ki”
Forrás:Kazinform

Elkezdték a lakosság oltását a koronavírus ellen az első hazai gyártású vakcinával Kazahsztánban. Egyelőre 50 ezer adag oltóanyagot gyártottak le, májusban hasonló mennyiséget terveznek, és utána havonta 5-600 ezer dózis kibocsátását ígérnek. Kifejezetten ehhez az új üzem építése már folyik.

„Az elölt vírussal az immunhatást kiváltó, +2 és -8 fok közötti hőmérsékleten normál hűtőszekrényben tárolható QazVac nevű vakcinát a biológiai biztonság problémáival foglalkozó kazah tudományos intézetben fejlesztették ki”

Kazahsztánban február 1. óta folyik az oltás az itt gyártott és Oroszországból behozott Szputnyik V vakcinával. Máig az első oltást mintegy 800 ezren kapták meg, ami a lakosság 4 százaléka. A QazVac lesz a második vakcina, amellyel a közép-ázsiai országban oltanak, de tervezik más oltóanyagok vásárlását is.

MEGOSZTÁS

Stier Gábor
1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.

Hozzászólások kikapcsolva

    KAPCSOLODÓ CIKKEK

    LEGUTÓBBI CIKKEK

    CÍMKÉK