Hiába próbálja a nyugati világ erővel elhallgattatni az alternatív olvasatokat, betiltani az orosz médiát, az információ utat tör magának. Sőt, az Egyesült Államokban az RT és a Sputnik népszerűbb, mint a háború előtt volt.

Fotó:EUROPRESS/Lionel BONAVENTURE/AFP
Az elfojtására tett kísérletek ellenére az „orosz propaganda” továbbra is népszerű, és ez komoly veszélyt jelent. A Microsoft harminc oldalas jelentéséből kiderül, hogy hiába tesznek meg mindent a hatóságok a hozzáférés megakadályozása érdekében, a Sputnik és az RT elérése csúcsokat dönt, és magasabb, mint az Ukrajna ellen indított invázió előtt. Mint a tanulmányból kiderül,
„az RT és a Sputnik népszerűsége, látogatottsága a legnagyobb amerikai médiumok, így a The Wall Street Journal szintjén van, ami havonta 60-80 milliós elérést jelent”
A látogatottság növekedése az év elejétől, január végétől figyelhető meg, és a csúcs február 24-én volt, amikor 82 százalékos emelkedést mértek. A számok azt mutatják, hogy az RT America ugyan március 4-én beszüntette a tevékenységét az Egyesült Államokban, az információ a modern világban azonban utat tör magának. Ennek kapcsán a Microsoft tanulmánya felhívja a figyelmet arra, hogy minél tovább tart a háború, annál nehezebb lesz egyben tartani az oroszellenes nemzetközi koalíciót, Oroszország ugyanis mindent megtesz a kíbertérben ennek aláásására.
„A nehézségek növekedésével repedezik azonban ez a február végén váratlan erővel megmutatkozó nyugati egység enélkül is”
Még szembetűnőbb tanulsága azonban ennek a jelentésnek az, hogy az információt manapság lehetetlen elfojtani. Nem képesek erre az autoriter államok, és természetesen a demokratikus berendezkedésű, az utóbbi időben azonban egyre inkább bekeményedő, saját értékeikkel szembemenő rendszerek sem. A szólás, a vélemény szabad kinyilvánítását semmibe vevő tiltás azonban nemcsak nem demokratikus, de nem is működik.
„Mint látjuk, a hektikus nemzetközi helyzetben az amerikai lakosság még inkább kíváncsi az alternatív narratívákra”
A háborús helyzetben ugyanis érzi, hogy a számára elérhető média egyre torzabb képet ad a valóságról, manipulatív, egyszóval, hamis. Ezért aztán más forrásokkal szembesítenék, és szembesítik is a „demokratikus” világ információs háborúban elsüllyedő sajtóját. Így tapasztalhatja meg a nyugati világ, hogy az információkat nem lehet elzárni. Ez teljesen nem sikerült anno még a Szovjetuniónak sem, az internet világában pedig ennek még kisebb az esélye.
…”Emlékszem, hogyan próbálták elhallgattatni, zavarni az akkor még normális nyugat propagandáját. Az Amerika hangját, a Szabad Európa adásait,…
Én is emlékszem, de inkább arra, hogy a nyugati propaganda éppoly aljas volt mint ma, De semmiképpen nem normális. Emlékszem, hogy a Beatles-számok előtt-után, jött az összekötő szöveg:…”Juli néni küldi Béla bácsinak EZT a dalt Bélapátfalvára nagy szeretettel.”…Ma már tudott dolog, hogy ezek kódolt hírszerzői utasítások voltak a SZER-től, amelyik a CIA egyik részlege volt. Annyira „szabad” volt a „Szabad Európa”, hogy még a lement adások UTÁN is cenzúrázták a műsorokat…Azt, hogy zavarták, természetes volt, hiszen minden állam igyekszik megvédeni magát, az efféle kifejezetten destruktív célú tevékenységtől. A mostani amerikai módszer kudarcát csak növelte az a tény, hogy bármit állított a „mainstream”, még úgyis, hogy a szokásos túltolást a nyilvánvaló nemzetközi jog többszörös megsértésével is megfejelték. Erre a legjobb példa a „bucsai mészárlási ügy”…Nem véletlen, hogy a hivatalos Nyugat kivételével a világ államainak 2/3-a USA-ellenes…
Emlékszem, hogyan próbálták elhallgattatni, zavarni az akkor még normális nyugat propagandáját. Az Amerika hangját, a Szabad Európa adásait, vagy a Deutsche Welle műsorait, amik persze amerikai irányítással működtek.
Most fordult a világ, a hiteles információk már nem nyugatról jönnek, hanem keletről.
A nyugati hírek, információk színtiszta számítások, vagy hazugságok. Így volt ez 1956-ban is, amikor áltatták a magyarokat, hogy tartsatok ki, hamarosan jönnek a nyugati támogatások, amit aztán a szovjet tankok amortizáltak.
A jövőt figyelve kellő távolsággal nézzük a nyugat agóniáját, vergődését, nehogy magával rántson, mert akkor jaj nekünk!