Az izraeli haderő a hétvégén megindította szárazföldi katonai akcióját a Gázai övezet ellen. Az október 7-ei brutális terrortámadást figyelembe véve érthető, hogy Izrael el akarja pusztítani a Hamászt, ez azonban nem jelenti azt, hogy a megfelelő stratégiát alkalmazza céljai elérésére. Egyes közvélemény-kutatások alapján mintha maga az izraeli társadalom is elbizonytalanodni látszana az átfogó támadás kapcsán.
Csupán a terror volt a Hamász célja október 7-ei támadásukkal, vagy valami mást is el akartak érni akciójukkal? Mi vár az izraeli haderőre katonai szempontból a szárazföldi offenzívájuk során? Mit lehet tudni a Gázai övezet alatt húzódó alagútrendszerről? A katonai összecsapás szempontjából milyen előnyökkel rendelkezhet a Hamász, és mi az, ami ellenük szól? Mi a célja a Hamász túszszerző akcióinak? Mi az a Hannibál direktíva, milyen esetekben alkalmazza ezt az izraeli haderő? Mi vezetett oda, hogy az izraeli vezetés és a nemzetközi közösség egyes tagjai, valamint az ENSZ vizsgálóbizottsága között súlyos feszültség alakult ki? Milyen esetben beszélhetünk háborús bűnökről, illetve emberiesség elleni bűnökről? Látszik-e pozitív forgatókönyv Izrael szemszögéből a gázai invázió kapcsán? Mire figyelmeztette az Egyesült Államok az izraeli vezetést?
Egyebek mellett ezekről kérdésekről beszélgetett Péter Tamás politikai tanácsadóval, a moszkvater.com állandó szerzőjével a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.
A #moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.
Nem oda korcsolyázunk, ahol a korong van, hanem oda, ahova majd érkezik.
Ez a kanadai hokiistennek, Wayne Gretzkynek tulajdonított, sokakat inspiráló mondat minden értelemben az előregondolkodás egyfajta metaforája, amit a #moszkvater is irányjelzőnek tekint.
Email : info@moszkvater.com
© 2018-2025 - #moszkvater
csakafidesz says:
Izraelt nem csalták csapdába, mert eleve abban ücsörög. Megalakulása óta az arab gyűrűben, mint egy csapdában él, létezik a zsidó állam; és valamennyi szomszédja eltökélt abban, hogy a zsidóknak takarodniuk kell a Szentföldről. Visszamehetnénk Herz Tivadarhoz (1860-1904) a cionizmus atyjához, akinek szülőházát azért bontották le, hogy Európa legnagyobb zsinagógájának helye legyen. A Der Judenstaat c. könyve 1896-ban jelent meg, és ebben leszögezte:
“Nép vagyunk, mert külső ellenségeink kovácsoltak bennünket egy összetartozó néppé … Asszimilálódni nem tudunk és nem fogunk soha, mert a népek ezt lehetetlenné teszik számunkra … Az antiszemitizmust leküzdeni nem lehet, mert ott, ahol zsidók nagyobb számban élnek, ott az antiszemitizmus okait megszüntetni nem lehet … A megoldás csak egy lehet: az önálló zsidó állam!”
Herzl világosan tudtára adta mindenkinek ebben a pamfletjében (Versuch), hogy semmiféle kompromisszumra nem hajlandó a zsidóság a saját hazája megteremtésére. Tehát egy cionistában fel sem merül, hogy az arabokkal bármiféle kompromisszumot kell(ene) kötni.
De térjünk vissza a mostani korba, mit tud csinálni Izrael, ha egy egészen kicsi területről, Budapestnél is jóval kisebb területről állandó jelleggel támadás, rakétaáradat, stb. éri? A józan paraszti ész is azt diktálja, hogy tartós békéje érdekében egy frontális támadással teljesen felszámolja a gázai övezetet. Más megoldás nem is lehetséges, mert azzal meghagyja ezt a tűzfészket és a lángok újra felcsapnak.
Tartok tőle, hogy most a zsidók nem fognak megállni félúton, és Gáza Karthágó sorsára jut. Az alagutakat betömik, a házakat teljesen lerombolják és a helyét is behintik sóval (jelképesen). Egy előretolt hadállás, vagy sivatag lesz a város helyén. Kétmillió gázai elkergetése Egyiptomba nem nagy dolog, Ukrajnából már több ember menekült el külföldre.