//Miért nem siet Oroszország?
Stier Kosztur #moszkvater

Miért nem siet Oroszország?

MEGOSZTÁS

A #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában az orosz-ukrán háború első nyolc hónapjának tanulságairól, Vlagyimir Putyin, Volodimir Zelenszkij, és a mögöttük álló erők stratégiai céljainak megváltozásáról, a konfliktus lehetséges forgatókönyveiről, a lezárás lehetőségeiről beszélgettünk.

Az orosz hadsereg „Armageddon tábornok” kinevezésével folyamatosan és szisztematikusan támadja a kritikus infrastruktúrát, és az energetikai infrastruktúra harmadát már lebénította. Az ilyen jellegű célzott csapások állandósulása a tél közeledtével sorsdöntő lehet. Közben már valamivel, több mint 70 ezres katonai erő jelent meg Belaruszban, és az esős évszak beköszönte előtt újabb ellentámadásra készülnek az ukránok is. Itt mindenek előtt Herszon és Zaporizzsja környékén próbálnak meg előrenyomulni az ukrán erők. De mit értek el eddig a szembenálló felek? Mit teljesíthettek a kitűzött célokból, és mik lehetnek a további célok? Melyek a lehetséges kifutások, forgatókönyvek? Hogyan érhet véget ez a háború? Erről beszélgetett Stier Gáborral, a #moszkvatér alapító főszerkesztőjével és Kosztur Andrással a XXI. Század Intézet vezető kutatójával, a #moszkvatér állandó szerzőjével a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.