//A szankciók hatása a háborúra
Ultrahanglead #moszkvater

A szankciók hatása a háborúra

MEGOSZTÁS

A #moszkvater legfrissebb adásában az orosz-ukrán háború gazdasági frontjával foglalkozunk, és a háborús szankciók visszásságáról beszélgettünk. Hogyan alakul át az energiaszektor? Miért akar Európa pápább lenni a pápánál? Ki lehet játszani a szankciókat? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat.

A háború egyik, sokak szemében még az ukrán harcmezőknél is fontosabb frontja a gazdasági. Ezen a fronton Európa áll a legrosszabbul, a szankciók visszaütnek, miközben Oroszországot ezekkel nem sikerült kifektetni. Az Európai Unió azonban nem tud leállni, és sokszor már irracionálisan előre rohanva el-elfelejtve a saját érdekeit, lábon lövi magát. Közben az Egyesült Államok kínosan ügyel a saját érdekeire. Mi motiválja Európát? Miért racionálisabb Amerika? Milyen energetikai szankciókat vezettek be? Mire terjed ki az európai olajembargó, és hogyan kerülik meg? Mi az olajársapka? Kik nyernek a szankciókon?

Egyebek mellett ezekről a kérdésekről beszélgetett Stier Gábor külpolitikai újságíróval, a www.moszkvater.com főszerkesztőjével és Hidegkuti Konstantinnal, a #moszkvatér munkatársával, katonai szakértővel a #moszkvater és az Ultrahang közös projektjének legújabb adásában Király Tamás, az Ultrahang műsorvezetője.

#moszkvatér a www.moszkvater.com és az Ultrahang közös műsora minden héten kétszer, általában hétfőn és szombaton elérhető az Ultrahang csatornáján. De olvasóink megtalálják ezeket a műsorokat a portálunkon, és követhetnek bennünket a Facebookon, a Telegramon, és a Twitteren is.

MEGOSZTÁS

1961-ben született külpolitikai újságíró, elemző, publicista. A Demokrata és a Magyar Hang hetilapok külpolitikai szakújságírója, a #moszkvater, a szláv világgal és a posztszovjet térséggel foglalkozó portál alapító főszerkesztője. Előtte 28 éven át a lap megszűnéséig a Magyar Nemzet konzervatív napilap munkatársa, 2000-től 2017-ig a külpolitikai rovat vezetője, majd a lap főmunkatársa. A lap utolsó moszkvai tudósítója. Érdeklődési területe a posztszovjet térség, emellett a globális folyamatok. Rendszeresen publikál külpolitikai folyóiratokban, írásai, interjúi időről időre megjelennek a közép- és kelet-európai sajtóban. A Putyin-rejtély (2000) című könyv szerzője, 2009-től a Valdaj Klub állandó tagja. A Metropolitan Egyetem kommunikáció szakának docense. A Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület elnökségének a tagja.